Wędkarski Kalendarz Brań Ryb - Luty 2021

2021-02-01
Wędkarski Kalendarz Brań Ryb - Luty 2021

Wędkarski kalendarz brań ryb luty 2021

Czy wierzysz w wędkarski kalendarz brań ryb? Być może zaliczasz się do wędkarzy, którzy bez zerknięcia w niego nawet nie wychodzą na ryby? A może należysz do grupy dla której wędkarski kalendarz brań ryb to bezużyteczny i nic nie znaczący, a do tego starodawny sposób określania skuteczności połowów? Bez względu na to, do której grupy się zaliczasz warto przypomnieć sobie i omówić, jakie ryby łowimy w luty 2021.

Zima w tym roku daje się nam we znaki. Pogoda nie rozpieszcza, a mrozy są w niektórych częściach kraju dosyć znaczne. Jedni się cieszą, bo liczą na to, że będą mogli wyskoczyć i powędkować na lodzie. Jeszcze inni wędkarze zakładają, że niska temperatura i mrozy wymrożą w końcu komary i kleszcze, które w zeszłym 2020 roku dały się wędkarzom ostro we znaki.

Dlatego wędkarski temat pt. kalendarz brań ryb nie jest może głównym zmartwieniem początku zimy, natomiast na pewno luty to dobry miesiąc na wypad nad wodę, w którym można liczyć na grube brania wielu gatunków ryb.

Wedkarski Kalendarz Bran Ryb Luty 2021

Luty 2021 - jakie ryby można łowić?

Zacznijmy jednak od tego połów jakich gatunków ryb jest dozwolony w drugim miesiącu 2021 roku tj.

Amur

Brak okresu ochronnego przez cały rok, ryba ta nie jest objęta również wymiarem ochronnym (natomiast wymiar ten może być ustalany indywidualnie na danym łowisku). Na brania tych ryb raczej nie ma co specjalnie w lutym liczyć.

Boleń

Okres ochronny dla bolenia, który został opisany w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb (RAPR), wynosił od 1 stycznia do 30 kwietnia. Natomiast od kilku lat lokalne okręgi PZW dopuszczają możliwość łowienia tego gatunku drapieżnika. Wymiar ochronny tego gatunku to 40 cm. Brania tych ryb są w zimowych miesiącach bardzo rzadkie, ale... Może jednak warto spróbować?

Najlepsze Przynety Na Bolenia Wedkarski Kalendarz Bran Ryb 2021 Luty

Certa

Generalnie w większości wód w Polsce w lutym trwa zakaz połowu tego gatunku. Nie dotyczy to jednak Wisły pomiędzy zaporą we Włocławku, a ujściem tej rzeki do morza. Wymiar ochronny Certy to 40 cm.

Głowacica

Luty to miesiąc kiedy jeszcze można łowić ten gatunek ryb. Wymiar ochronny Głowacica, to 70 cm. Osobniki tego gatunku mniejsze niż podana długość należy bezwzględnie wypuszczać. Potem, aż do końca maja zaczyna się okres zakazu poławiania tego gatunku ryb. Dlatego warto wybrać się nad wodę, gdyż można liczyć na dobre brania. Sprawdź nasz wędkarski kalendarz brań ryb, kiedy możesz liczyć na grube brania.

Głowacica Gdzie Łowić Łowiska Okres Ochronny

Jaź

Brak okresu ochronnego tych ryb przez cały rok, a wymiar ochronny tego gatunku to 25 cm.

Jelec

Raczej mało kto nastawia się na połów jelca i raczej jest on przyłowem przy polowaniu na inne gatunki ryb, natomiast w lutym można ją łowić, a wymiar ochronny wynosi 15 cm

Karaś

Ten gatunek ryb nie jest objęty okresem ochronnym co do poławiania go w lutym, a także co do wymiaru ochronnego.

Karp

Również i ten gatunek ryb nie posiada wymiaru ochronnego, chociaż na niektórych łowiskach wymiar i okres ochronny może być różny w zależności od obowiązujących na danym zbiorniku przepisów. Nie jest to jednak sezon, więc wędkarski kalendarz brań karpia nie jest wart w przypadku zimowych miesięcy szczególnego omawiania. Chyba, że dotyczy to zbiorników, których woda przez cały rok jest ciepła np. kanałów czy zbiorników, których woda jest podgrzewana przez elektrownie typu Rybnik czy Dolna Odra.

Kleń

Znamy wielu fanów łowienia ryb, którzy potrafią łowić ten gatunek ryb przez cały rok. Wymiar ochronny klenia to 25 cm. Jeśli tylko nie będzie lody na rzekach, to warto zerknąć w nasz wędkarski kalendarz brań ryb luty 2021 i wybrać się nad wodę.

Skuteczne Polecane Najlepsze Przynety Na Klenia

Leszcz

Ten gatunek, podobnie jak karp nie jest objęty ani wymiarem, ani okresem ochronnym. Można go łowić przez cały rok. Co więcej ryba ta na początku roku często stanowi przyłów podczas łowienia okoni.

Lin

Ryba ta nie jest objęta wymiarem ochronnym. Czy wiecie, ze ten gatunek ryb, kiedy spada temperatura wody, jest często łowiony na spinning? Być może to zimowe ciśnienie atmosferyczne, albo właśnie niska temperatura wody sprawia, że lin, podobnie jak leszcz, zamienia się w tym okresie roku na rybę wszystkożerną. Może więc warto spojrzeć na wędkarski kalendarz brań i wybrać się nad wodę w poszukiwaniu tego gatunku?

Lipień

Informacje na temat lipienia są takie, że luty to ostatni miesiąc przed okresem ochronnym, kiedy można łowić ten gatunek ryb. Bardzo często gatunek ten jest poławiany wraz z pstrągiem potokowym. Wymiar ochronny lipienia to 30 cm. Warto więc przy połowie tej ryby zerknąć na wędkarski kalendarz brań ryb.

Najlepsze Przynęty Na Zimowe Okonie Wędkarski Kalendarzyk Brań Ryb Luty 2021

Okoń

Garbus to naszym zdaniem wyjątkowy rarytas dla każdego wędkarza spinningisty na tą porę roku. Naszym zdaniem na brania okonia można liczyć cały czas i fazy księżyca nie mają specjalnie wpływu na kalendarz brań ryb. Na dobre i grube brania tych ryb można liczyć przez cały rok. Czy mamy piątek, świątek, czy jest niedziela, czy poniedziałek, warto wyskoczyć nad wodę, aby zaznać wędkarskich wrażeń nad wodą.

Płoć

Podobnie jak okoń, jest poławiana cały rok, a okres ochronny tego gatunku również nie dotyczy. Jeśli na jeziorze na którym łowisz pojawi się bezpieczna gruba warstwa lodu, to warto wybrać się na płotki łowiąc tą metodą. Sprawdź nasz wędkarski kalendarz brań i wyskocz nad wodę.

Jak Złowić Dużego Pstrąga Rady Dla Początkujących Trzebinia Fishing Podcast

Pstrąg potokowy

Luty to prawdziwy początek sezonu na ten gatunek ryb. Przypomnijmy, że pstrąg potokowy ma różny wymiar ochrony dla innych części Polski. I tak:

a) Wisła - od jej źródeł do ujścia rzeki San

b) San - na całym jej odcinku i dopływach tejże rzeki

c) Odra - od granicy z Czechami, do ujścia rzeki Bystrzyca i na samej rzece Bystrzyca i jej dopływach.

W tych miejscach wodach wymiar ochronny pstrąga to 25 cm. W pozostałych wodach wymiar ochronny pstrąga to 30 cm.

Sprawdź nasz wędkarski kalendarz brań ryb i wyskocz nad wodę. Jeśli szukasz dobrej i taniej wędki na pstrągi, to zobacz jakie dobre wędziska pstrągowe polecamy w naszym sklepie. Każdego dnia pojawiają się u nas sporo wędkarskich nowości 2021, dlatego zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje na ten temat.

Pstrąg tęczowy

Ryba ta nie jest objęta okresem ochronnym, natomiast wymiar ochronny jest indywidualnie ustalany przez dzierżawców / właścicieli danego łowiska (ryba ta najczęściej poławiana jest w stawach hodowlanych, których właściciele lokalnie ustalają wymiar ochronny, albo jego brak, który obowiązuje na danej wodzie)

Wedkarski Kalendarz Bran Ryb Luty 2021 Pstrag

Sandacz

Luty 2021 to miesiąc w którym z reguły sandaczy łowić nie wolno. Wyjątek od tej reguły stanowi rzeka Odra na odcinku od ujścia Myśli, do Szczecina, a konkretnie do Mostu Długiego. Wody te należą do Spółdzielni Rybackiej Regalica, która umożliwia łowienie na wędkę tego gatunku w tym odcinku Odry. Wędkarski kalendarz brań ryb może być więc w lutym przydatny.

Sieja / Sielawa

Są to mało popularne gatunki, które generalnie nie są specjalnie łowione na wędkę. Sieja stanowi cel wypraw podlodowych (który w 2021 roku pojawił się w wielu miejscach w Polsce). Sielawa nie jest w ogóle poławiana na wędkę. Nie zmienia to faktu, że gatunku te w lutym mogą być poławiane. Wymiar ochronny siei, to 35 cm.

Tołpyta

Gatunek tej ryby nie jest objęty ani wymiarem, ani okresem ochronnym. Brań ryb tego gatunku raczej uświadczysz z przypadku, gdyż tołpyta stanowi częsty przyłów podczas wędkarskich wypraw.

Jak Złowić Dużą Troć Podcast Wędkarski Grube Branie

Troć wędrowna

Zgodnie z rozporządzeniem zapisanym w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb zakaz połowu troci w lutym obowiązuje w Wiśle od zapory we Włocławku do jej ujścia do Morza Bałtyckiego, a wymiar ochronny tego gatunku, to 35 cm. Warto więc zerknąć na wędkarski kalendarz brań ryb i sprawdzić, czy czekają nas dobre brania.

Troć jeziorowa

Na początek trochę danych. Ryb tego gatunku nie spotkasz w każdym polskim jeziorze. Są one jednak łowione przez wędkarzy np. w Jeziorze Ciesz w Łagowie, czy w jeziorze Wdzydze nazywanym również "kaszybskim morzem". O łowieniu troci jeziorowej możesz posłuchać w naszym podcaście Grube Branie, gdzie wędkarski team "Rod and Reel" opowiada o łowieniu troci w Bałtyku, a także właśnie na Kaszubach. POSŁUCHAJ

Wedkarski Kalendarz Bran Ryb Luty 2021 Troc Bałtyk Jak Złowić Polecane Przynety Podcast Wedkarski

Węgorz

Wymiar ochronny zgodnie z RAPR wynosi 40 cm, natomiast w lutym nie ma zakazu połowu tej ryby.

Wzdręga

Wymiar ochronny Krasnopióry wynosi 15 cm, natomiast gatunek ten nie jest objęty ochroną czasową. W miesiącach zimowych można próbować łowić wzdręgę na spinning np. za pomocą błystek obrotowych i cykad.

Najlepsze Przynety Na Troc Ina Parseta Rega Gwda Rzeki Wedkarski Kalendarz Bran Ryb 2021 Luty

Jakich gatunków ryb nie można łowić w lutym 2021?

Wędkarski sezon trwa cały rok. Fazy księżyca mają częściowy wpływ na nie, natomiast większe znaczenie mają warunki atmosferyczne, ciśnienie powietrza itd. Wędkarstwo to wspaniały sport, który można uprawiać każdego dnia, a co do dobre brań ryb 2021, to można na nie liczyć niemal zawsze. Jednak jak pokazuje wędkarski kalendarz brań, jednego dnia brania mogą być lepsze, a w innym czasie gorsze.

Jakie ryby są objęte ochroną w lutym 2021?

Trochę danych. Szczupaka, suma, świnkę, także na większości łowisk sandacza nie można łowić w tym miesiącu. Jednak jak widać większość gatunków ryb nie jest zakazem łowienia objęta. Wędkarski kalendarz brań ryb Red Pike być może w jakimś niewielkim stopniu sprawi, że Twoje brania będą dobre, albo nawet bardzo dobre.

Luty 2021 Kalendarz brania ryb

Jeśli chodzi o wędkarski kalendarz brań ryb to w lutym 2021 roku, to podzieliliśmy go na trzy kategorie tj. brania bardzo dobre, brania dobre i brania słabe.

Brania bardzo dobre - Według naszego kalendarz brań ryb w lutym 2021 będą to następujące dni:

3, 8, 10, 14, 18, 19, 20, 22, 25, 26, 27 luty

Nasz wędkarski kalendarz brań 2021 mówi, że w lutym 2021 brania dobre to następujące dni:

1, 2, 4, 5, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 23, 24, 28 luty

Wędkarski kalendarz brań 2021 Red Pike mówi, że jeśli chodzi o słabe brania to są to:

6, 7, 9, 21 luty

Wędkarski Kalendarz Brań Ryb 2021 Luty

Reasumując, jak pokazuje nasz wędkarski kalendarz brań ryb w lutym warunki łowienia zapowiadają się bardzo dobrze. Można powiedzieć, że każdy miesiąc jest do łowienia dobry. Wędkarstwo to wspaniała pasja, którą można rozwijać cały rok. Warto wyskoczyć na trotkę, nadal można łowić głowacicę i lipienia, w końcu można zapolować na pstrąga. Temperatura powietrza będzie się wahać, natomiast z drugiej strony czy wędkarzowi to przeszkadza?

Wedkarski Kalendarz Bran Ryb Luty 2021

Życzymy Wam więc samych grubych brań i przypominamy o tym, że w naszej zabawie na www.grubebranie.pl można już zgłaszać swoje najnowsze zdobycze, które zgodnie z obwiązującymi zasadami zapisanymi w RAPR łowimy w tym miesiącu.

Nasz portal na kolejne miesiące przewidział podobne publikacje kolejnych kalendarz brań. Zostaw więc swój komentarz, czy nasze przewidywania sprawdziły się i czy nasz kalendarzyk brań ryb był dla Ciebie przydatny. Śledź nasze najnowsze wpisy.

Połamania Kija od Red Pike

Copyright: Sklep Wędkarski Online Red Pike

Najlepsze Polecane Wędki Na Pstrągi Wedkarski Kalendarz Bran Ryb 2021 Luty

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Informacje o przechowywaniu danych zgodnie z RODO znajdziesz w naszej polityce prywatności
Zamknij
pixel