Ranking Wędek Spinningowych i Castingowych Na Szczupaki

2022-04-21
Ranking Wędek Spinningowych i Castingowych Na Szczupaki

Najlepsze Wędki Spinningowe Na Szczupaka

Początek sezonu szczupakowego to okres, w którym mnóstwo spinningistów wybiera się do stacjonarnego czy internetowego sklepu wędkarskiego, aby znaleźć nową wędkę na "grube mamuśki". W tym okresie dostajemy mnóstwo telefonów z pytaniami o polecenie wędki spinningowej czy castingowej na szczupaka. Dlatego dziś postanowiliśmy pomóc tym z Was, którzy na sezon 2022 szukają nowego spina czy casta pod duże "esoxy".

Nad jakimi wędkami powinniście się pochylić myśląc o zakupie nowego kija do łowienia drapieżnikówCzy lepiej zainwestować w zestaw spinningowy na szczupaka, czy może warto rozejrzeć się za castingiem? Jeśli szukasz nowej wędki na szczupaka, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Szczupak to drapieżnik idealny, jest niebywale waleczny a do tego cechuje się ogromną siłą, dlatego też do jego połowu nie powinniśmy uzbrajać się w wędkami które posiadają stosunkowo niewiele mocy. Do łowienia szczupaków powinniśmy zastosować kij dość ciężki - mocny, ze względu ogromną siłę i waleczność króla polskich wód.

Dolne CW wędziska powinno zaczynać się w granicach 5-10 gram, natomiast górny zakres powinien zależeć też od tego jakimi rodzajami przynęt łowimy. Na szczupaki wybieramy się raczej z dużymi wabikami więc CW do 60 czy nawet 100g nie powinno nikogo dziwić.

Praca takiej wędki szczupakowej to już kwestia mocno indywidualna. Część z nas preferuje kije sztyne i szybkie, inni zaś łowią wędkami miękkimi, które lepiej trzymają zaciętą rybę i wybaczają więcej błędów podczas holu. Wybierając więc wędkę na Esoxy warto zastanowić się czego oczekujemy od wędziska oraz do obsługi jakich przynęt będzie ono przeznaczone. 

Jeśli potrzebujesz doradztwa w temacie wyboru odpowiedniej wędki na szczupaka to zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Napisz lub zadzwoń.
739 201 201 / pomoc@redpike.pl

Uwaga: Promocja Urodzinowa, aby poznać szczegóły kliknij w grafikę poniżej.

 

Szybka Dostawa, niska cena, najlepszy sprzęt, zakup wędki w Red Pike

Firma Savage Gear

Jedną z najpopularniejszych obecnie marek wędkarskich, która w swojej ofercie posiada świetne kije na spinning i casting, jest bez wątpienia firma Savage Gear. W swojej ofercie producent ten posiada wiele modeli wędek spinningowych i castingowych, które bez wątpienia nadają się do połowów nawet bardzo dużych szczupaków, których ciężar może przekroczyć i 10 kg. W ofercie SG znajdziemy również dobre wędki spinningowe dla początkujących wędkarzy. Poniżej przedstawimy Wam te wędki, które są naszym zdaniem najbardziej odpowiednie do łowienia szczupaków.

wędki spinningowe, producent wędek spinningowych savage gear najlepsza wędka

Wędziska Light i Medium Game

Dla wędkarzy łowiących na spinning małymi i średnimi przynętami, firma SG przygotowała wiele ciekawych modeli wędek. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na serie SG2 i SG4 oraz występujące w nich modele Light i Medium Game, w których SG oferuje szczupakowe kije o ciężarze wyrzutowym już od 5 gramów. Górne CW zależnie od konkretnego wędziska kończy się nawet na 35 gramach. Wędki te służą do spinningowania za pomocą różnego rodzaju przynęt z przedziału od 5 do nawet 15cm. Kije te świetnie sprawdzą się, gdy chcesz łowić na gumy, obrotówki, woblery, jerki czy blachy. Doskonale spiszą się również przy łowieniu okoni, boleni czy sandaczy. Wędziska od SG cechują się dużą wytrzymałością, wykonane zostały z wysoko modułowego włókna węglowego dzięki czemu są lekkie i czułe.

ranking wędek spinningowych, jaka wędka spinningowa 210 cm - 240 cm

Wędki Savage Gear Seria Shore Game

Dla wędkarzy łowiących szczupaki z brzegu (ale nie tylko szczupaki, bo wędki te idealnie sprawdzą się przy łowieniu boleni, sandaczy czy troci), posiadamy bardzo interesujące kije z serii Shore Game. Wędki spinningowe Shore Game dostępne są zarówno w modelu SG2 jak i SG4. Ciężar wyrzutowy w wyżej wspominanych modelach zaczyna się na 7g masy całkowitej przynęty a kończy dopiero na 60g. Długość wędki Shore Game to minimum 274cm co sprawia, że są to idealne wędki szczupakowe do brzegowego łowienia. Wędziska z tej serii cechuje stosunkowo szybkie ugięcie. Zastosowane do produkcji włókno węglowe sprawia, że modele Shore Game posiadają niesamowicie czułe blanki. Grafitowe mocowanie kołowrotka w połączeniu z dolnikiem z pianki eva gwarantuje komfortowe użytkowanie nawet w zimniejsze dni.

Wędziska z serii Shore Game dedykowane są przede wszystkim tym wędkarzom, którzy łowią szczupaki z brzegu. To świetne kije których z powodzeniem można używać do łowienia nad jeziorami ze wszelkiego rodzaju kładek, pomostów, a także podczas rzecznych eskapad nad np. Odrą, Wartą, Wisłą, Bugiem, Biebrzą, Sanem czy Narwią. Nie musimy się jednak ograniczać tylko do łowienia w wodach słodkich. Modele Shore game świetnie sprawdzą się także podczas łowienia w szkierach z morskiego brzegu czy na Rugii.

wędki spinningowe duży ciężar wyrzutu wędek spinningowych, najlepsza wędka spinningowa

Wędki Castingowe Savage Gear

Nie możemy również nie wspomnieć o wędkach castingowych tego Skandynawskiego producenta. Dla tych wędkarzy, którzy preferują łowienie castem firma SG przygotowała kilka ciekawych propozycji. Wielu osobom casting kojarzy się z łowieniem przy użyciu dużych przynęt. W ofercie SG nie mogło więc zabraknąć takich wędzisk. Dedykowana do ciężkiego łowienia seria Power Game zawiera w sobie kilka modeli, z których najmocniejszy poradzi sobie z przynętami o wadze nawet 150g. Podobnie jak w poprzednich seriach tak i ta została podzielona na modele SG2 i SG4.

Oczywiście powinniśmy pamiętać, że Savage Gear ma też w swojej ofercie inne wędki do poławiania szczupaków na nieco mniejsze przynęty. Należy w tym miejscu wspomnieć, o takich pozycjach jak wędka castingowa SG2 Crank & Vib Specialist Trigger, czy deydkowany jerkom cast SG2 Jerk Specialist Trigger, to również doskonałe wędki, które posiadamy w ofercie sklepu wędkarskiego Red Pike.

spinning ciężki z włókna węglowego, wolne ugięcie przytrzyma największe ryby

Firma Westin

Firma Westin jeszcze kilka lat temu była mało znaną wędkarską marką w naszym kraju. Dziś to już producent topowego sprzętu do łowienia wszelkiej maści drapieżników. W jej ofercie nie mogło więc zabraknąć wędzisk szczupakowych. W asortymencie sklepu Wędkarskiego Red Pike znajdziemy zarówno modele dedykowane miłośnikom spinningu jak i coś dla tych wędkarzy, którzy upodobali sobie łowienie castem. Długości wędek oraz ich ciężary wyrzutowe są bardzo zróżnicowane. Posiadamy delikatne szczupakówki oraz wędki do łowienia największych szczupaków, zarówno krótsze, jak i dłuższe - w zależności od upodobań i potrzeb każdy znajdzie coś dla siebie.

W tym miejscu należy jednak wspomnieć, że oferta Westina jest tak duża, że nie jesteśmy w stanie opisać Wam każdego dostępnego modelu. Skupimy się więc na wędkach, które naszym zdaniem najlepiej wpisują się w definicję wędki szczupakowej.

Wybierz wysoką wytrzymałość, midealne do spinningu na sandacze, najlepszy produkt

Seria W3 Spin 2nd

Wędziska z serii W3 Spin 2nd, to w ofercie ww. producenta modele flagowe. Sprzęt ten to absolutne "must have" dla tych z Was, którzy chcą kupić szczupakowy kij za rozsądne pieniądze, w bardzo dobrej relacji ceny do jakości. To również świetna propozycja dla tych wędkarzy, którzy cenią sobie klasyczny wygląd wędki.

serii W3 Spin znajdziemy zarówno wędki w których ciężar wyrzutu to klasyczne 5-25g , jak i mocniejsze wędziska do 30 a nawet 40g. Cała seria zawiera wędki których długość oscyluje od 240cm do nawet 300 cm. Najbardziej popularne długości dla tego modelu, które możemy znaleźć w naszej ofercie to 240 - 270 cm. Producent posiada jednak w swojej ofercie również propozycję dla tych wędkarzy, którzy lubują się w długich wędziskach. Model W3 Spin w długości 3 metrów to świetny wybór jeśli potrzebujesz wędki o dużym zasięgu. Dla tych wędkarzy, którzy wędkarstwo łączą z podróżami Westin przygotował wędziska typu travel. W ofercie naszego sklepu znaleźć możemy cztero częściową wędkę o długości 3 metrów i CW do 30g. Wszystkie kije z tej serii to świetne wędki szczupakowe, ale nie tylko - z powodzeniem można użyć ich też do łowienia boleni czy nawet sandaczy na woblery.

szybka dostawa, zadowolony wędkarz, łowienie każdą przynętą, metoda spinningowa korkowa rękojeść

Wędka spinningowa na szczupaki seria PowerTeez

Kolejny model który pozwoli Ci cieszyć się w trakcie holu dużego szczupaka, to popularne wędki od Westina, czyli PowetTeez. Cała seria składa się z kilku modeli o różnych długościach oraz różnych ciężarach wyrzutowych. Najdelikatniejsze wędki z serii PowerTeez to kije do 28g. Najmocniejsze kije opisane są do 70g i są to wędki do łowienia największych okazów. Wędziska PowerTeez występują w 2 długościach - 250cm oraz 270cm. Dzięki temu z powodzeniem możemy łowić w naprawdę wielu miejscówkach np. jeziorach czy rzekach. Wybierając ten model dostajemy wędzisko, które będziemy mogli wykorzystywać w naprawdę różnoraki sposób. Te wędki potrafią naprawdę wiele i nigdy nas nie zawiodły!

Warto dodać, że wędziska PowerTeez to nie tylko dobre kije na szczupaki. To również świetna propozycja dla łowców sandaczy, wersja do 28g świetnie sprawdza się podczas łowienia na gumy z opadu.

Dobra na sandacze, indywidualna sprawa połowu jedną wędkę

Wędka spinningowa i castingowa Powercast i Powercast -T

Modele Powercast i Power-T, to kije koło których nie możemy przejść obojętnie. Zarówno modele spinningowe jak i castingowe to idealne wędziska do łowienia szczupaków na duże przynęty. Przynęty używane w tych modelach powinny zaczynać się od 20 gram, a górne CW w tych wędkach to nawet 150 gram. Z całą pewnością nie są to wędki do łowienia najmniejszych szczupaków. Znacznie lepiej sprawdzą się podczas polowania na metrowe Esoxy. Na takie właśnie okazy został przygotowany ten model.

Popularna pośród łowców szczupaków długość tych wędek to 248 cm. Dzięki temu kij ten świetnia sprawdza się zarówno podczas wędkowania z łodzi jak i pieszych wędrówek brzegiem rzeki czy jeziora. Ugięcie kija jest głębokie, walka emocjonująca, a łowienie nim to prawdziwa przyjemność. Możemy opowiadać o tych kijach godzinami. Najlepiej jednak przekonaj się sam. Jeśli szukasz odpowiedniego spinningu na grube okazy esoxów, to ta wędka pozwoli Ci czerpać pełną satysfakcje z posiadanego przez Ciebie sprzętu.

duży ciężar wyrzutu wędek spinningowych z włókna węglowego, dobra przy użyciu plecionki

Dobre wędki spinningowe - seria PowerShad

Kolejne świetne wędki spiningowe z oferty Westin, które jeśli Twoim celem jest szczupak powinieneś wziąć pod uwagę, to modele Powershad. Załóżmy, że wybieramy się do sklepu wędkarskiego i zastanawiamy się, jak za dobre pieniądze kupić przyzwoity kij do poławiania esoxów na gumy, błystki, woblery, koguty czy jerki. Chcemy mieć kij uniwersalny, na różne łowiska, kij jak my to mówimy "na lata". Jaka może być odpowiedź na taką potrzebę?

Bez wątpienia trzeba tu pochylić się nad modelami Powershad. To wędki o długość od 240 do 270 cm, które pozwolą Ci (w zależności od modelu jaki wybieramy) obsłużyć i zaprezentować szczupakom mnóstwo spinningowych przynęt. Do dyspozycji mamy kije do 25g oraz nieco mocniejsze wędziska, które obsłużą przynęty do 40g. Jak sama nazwa wskazuje jest to kij stworzony do łowienia na gumy, niech Was to jednak nie zmyli. PowerShad równie dobrze radzi sobie z innymi przynętami jak koguty czy błystki. Stosunkowo delikatna szczytówka pokazująca najmniejsze branie oraz dużo mocy w dole blanku sprawiają że jest to kij który nie wystraszy się walki z metrową rybą.

Łowi nawet mniejsze ryby, czuć najdelikatniejsze branie, wędzisko spinning na ryby

Firma Abu Garcia

Tego producenta chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Marka Abu Garcia od wielu lat słynie z produkcji przynęt, kołowrotków wędek oraz wszystkich akcesoriów niezbędnych do połowu drapieżników. Dziś skupimy się jednak na wędkach, bo to one są tematem przewodnim tego artykułu. Producent w swojej ofercie posiada zarówno modele spinningowe jak i castingowe, które od wielu lat zajmują topowe miejsca we wszelakich rankingach wędzisk szczupakowych. Poniżej przedstawimy Wam modele, które naszym zdaniem najbardziej wyróżniają się na tle konkurencji i którym warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Wybór wędkarza który łowi spinningiem przy użyciu żyłki i plecionki, pasuje do każdego kołowrotka

Mass Beat II - świetna wędka spinningowa nie tylko na esoxy

Jeśli szukasz sprzętu do łowienia szczupaka na gumy, to seria Mass Beat jest stworzona dla Ciebie. Jest to kij o szybkiej akcji, którego długość może zaczynać się od 200 cm i kończyć na ponad 259 cm. Chyba nie znamy wędkarza (albo nie znamy ich zbyt wielu), nie chciałby mieć takiego kija w swojej kolekcji.

Seria Mass Beat składa się z modeli przeznaczonych do klasycznego łowienia spinningowego oraz z modeli castingowych przeznaczonych do łowienia najgrubszych szczupaków. Szeroki wybór CW sprawia, że niemal każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. I tak możemy kupić delikatny kij z CW do 20g, którym pobawimy się z niewielkimi rybami lub mocne wędzisko castingowe któremu nie straszne będą przynęty o masie nawet 140g. Znajdziemy tu również modele 1+1 czyli wędki niemal monoblankowe.

Warto również wspomnieć, że cała seria Mass Beat uzbrojona jest w topowe komponenty Fuji. Jeśli zależy Ci na świetnym kiju do wędkowania przynętami różnych rozmiarów i cenisz sobie uniwersalność, to serię Mass Beat polecamy w ciemno.

Dobra długość transportowa, zróżnicowany ciężar wyrzutu, do każdego kołowrotka

Abu Garcia Combo Revo X - Mega Broń Na Szczupaka

Ciekawym rozwiązaniem jest propozycja zestawów spinningowych które firma Abu Garcia wypuściła jakiś czas temu na rynek. W ofercie naszego sklepu wędkarskiego znajdziesz kije w zestawie z kołowrotkiem spinningowym.

Porządne wykonanie i świetna relacja ceny do jakości kija i młynka sprawia, że są to doskonałe zestawy do poławiania szczupaków m.in. na gumy. Pozwoli Ci to łowić różnych warunkach i łowiskach.

Warto dodać, że występują one w limitowanej ilości i oryginalnej kolorystyce sprzętu, jaka można dopasować pod swoje upodobania.

Kołowrotek z wędką, najczęściej mieści się w samochodzie, dobry ciężar wyrzutu

Firma Dragon

Jeśli szukasz odpowiedniego wędziska do poławiania szczupaków i szukasz sprzętu polskiej marki wędkarskiej, to nie możesz przejść obojętnie obok oferty firmy Dragon. W naszym sklepie znajdziesz kije o zróżnicowanych długościach oraz ciężarach wyrzutowych, które warto wybrać i kupić wybierając się na szczupaka.

Do najpopularniejszych i najbardziej wartych polecenia wędek Dragon, należy zaliczyć tanią i niezawodną serię EXCITE, od której swoją przygodę ze spinningiem zaczyna bardzo wielu z Was. Znajdziemy tutaj modele zarówno przystosowane do łowienia z łodzi jak i z brzegu, których CW oscyluje w okolicach 25-30g .

Kolejna seria, jaka cieszy się uznaniem wielu miłośników poławiania ryb drapieżnych, to X-Treme. Seria ta od dłuższego czasu może poszczycić się wielkim powodzeniem pośród wędkarzy. Co ciekawe, kije z serii X-Treme to również świetna propozycja dla łowców sandaczy. Nasi klienci bardzo często przesyłają nam zdjęcia pięknych Mętnookich złowionych właśnie przy użyciu tego wędziska. 

Bez wątpienia nie można zapomnieć również o serii Dragon Flash, na którą składa się mnóstwo ciekawych modeli. Znajdziemy w niej krótkie kije przeznaczone do łowienia z łódki czy pontonu oraz długie brzegowe wędki z których najdłuższa ma nawet 290cm. Serię Flash cechuje również szeroki wachlarz dostępnych ciężarów wyrzutowych.

Odpowiedni ciężar wyrzutu na wszystkie ryby, dolniki z pianki eva, spinning i kołowrotek black rock ii

Firma DAM

O ile miłośnicy okoni świetnie znają serię Microflex, o tyle już nie wszyscy łowcy szczupaków mieli w ręku serię Nanoflex, która przeznaczona jest do łowienia zębaczy. Legendą jest film na którym widać, jak wędka Nanoflex podnosi skrzynkę z butelkami. Film jest stary, ale technologia wcale się nie starzeje. Wręcz przeciwnie. Jest to jedna z najstarszych produkowanych serii spinningowych na świecie.

Co mówi nam ten film? Jak cholernie mocny jest ten sprzęt i jaką pewność holu dużego okazu daje nam podczas łowienia szczupaka, sandacza czy dużego bolenia.

Warto też zwrócić uwagę na model Cult-X. Wędka ta służy do połowów na różne przynęty gumowe, jak i woblery, błystki czy cykady. Długości w tym modelu również są zróżnicowane bo możemy przebierać i wybierać w długościach pomiędzy210 cm czy 270 cm. Wybór jest więc szeroki.

Jeśli Natomiast planujesz zakup swojej pierwszej wędki na grube Esoxy i masz ograniczony budżet, to koniecznie powinieneś sprawdzić wędzisko DAM YAGI. Jest to przetestowany i polecany przez wielu wędkarzy bardzo dobry model wędki na szczupaka. Na początek nie trzeba kupować nic innego, żeby cieszyć się z wędkowania i holu dużego okazu.

spinning do połowu szczupaczka, ciężar wyrzutu idealny, black rock ii

Firma Berkley

Na koniec nie można zapomnieć o wędziskach na szczupaka z Berkley. Ta amerykańska marka od lat słynie ze świetnego modelu E-Motion, który dostępny jest w wielu konfiguracjach. Seria E-Motion to szereg wędzisk spinningowych przeznaczonych do łowienia zarówno małych jak i średnich czy dużych drapieżników. Znajdziemy tu kije przeznaczone do typowo brzegowego łowienia jak i wędki idealnie nadające się do wędkowania z łodzi.

Dla miłoścników miejskiego łowienia firma Berkley przygotowała modele z serii URBN , które dedykowane są tym wędkarzom, którzy większość czasu spędzają na łowieniu w miejskich stawach czy na miejskich odcinkach rzek. Wędki te cechują się niecodziennym wyglądem. To świetna propozycja dla wędkujących w "miejskiej dżungli".

Wędki tej marki oznaczają się bardzo dobrym wykonaniem i ciekawym wykończeniem kolorystycznym. Dla wielu wędkarzy Berkley to najbardziej zaufana marka wędkarska produkująca nie tylko wędki, ale także przynęty, plecionki czy akcesoria oraz torby wędkarskie. 

spinning berkley, super jakość, niska cena

Pamiętaj, że jesteśmy do Twojej dyspozycji:

  • od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 18.00
  • możesz do nas zadzwonić: 739 201 201
  • możesz też do nas napisać: pomoc@redpike.pl
  • a także skontaktować się Messengerem kliknij TUTAJ lub WhatsApp KLIKNIJ 

Jeśli skontaktujesz się z nami w godzinach, w których nie pracujemy, albo w weekend, to... Nie przejmuj się. Zostaw swój numer telefonu, adres e-mail lub po prostu napisz wiadomość.

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to tylko możliwe. Zapraszamy

Nie znasz naszego sklepu? Chcesz poznać opinie na nasz temat?

  • zobacz co sądzą o Red Pike nasi dotychczasowi Klienci wędkarze - KLIKNIJ
  • szukasz informacji ile kosztuje przesyłka za produkty - ZOBACZ
  • szukasz informacji o dodatkowych rabatach i programie lojalnościowym - ZOBACZ
  • chcesz zobaczyć jakimi okazami chwalą się nasi klienci wędkarze - SPRAWDŹ

Spinning i casting to nasza specjalność, napisz lub zadzwoń

 

 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Informacje o przechowywaniu danych zgodnie z RODO znajdziesz w naszej polityce prywatności
Zamknij
pixel