Ranking Wędek Na Szczupaki 2021

2021-07-21
Ranking Wędek Na Szczupaki 2021

Najlepsza wędka na szczupaka

Początek sezonu szczupakowego to okres, w którym mnóstwo spinningistów wybiera się do stacjonarnego czy internetowego sklepu wędkarskiego, aby znaleźć nową wędkę na 'grube mamuśki'. W tym okresie dostajemy mnóstwo telefonów z pytaniami o polecenie wędki spinningowej czy castingowej na szczupaka. Dlatego dziś postanowiliśmy pomóc tym z Was, którzy na sezon 2021 szukają nowego spina czy casta pod duże "esoxy".

Nad jakimi wędkami powinniście się pochylić myśląc o zakupie nowego kija na "szczupłego"? Czy lepiej zainwestować w zestaw spinningowy na szczupaka, czy może warto rozejrzeć się za castingiem? Jeśli szukasz nowej wędki na szczupaka, to ten artykuł jest dla Ciebie. Oto najlepsze (według nas tj. sklepu wędkarskiego Red Pike) wędziska na szczupaka na sezon 2021.

Najlepsza Wędka Na Szczupaka Savage Gear

Jedną z najpopularniejszych obecnie marek wędkarskich, która w swojej ofercie posiada świetne kije na spinning i casting, jest bez wątpienia firma Savage Gear. Na sezon 2021 producent ten przygotował kilka modeli wędek spinningowych i castingowych, które bez wątpienia nadają się do połowów nawet bardzo dużych szczupaków, których ciężar może przekroczyć i 10 kg.

Spinning lub casting do lekkiego łowienia szczupaków

Jeśli chodzi o łowiących na spin to przede wszystkim możecie zwrócić na serię SG2 i SG4 Light i Medium Game, w których SG oferuje szczupakowe kije gdzie ciężar wyrzutu zaczyna się już od 5 gram. Górne CW zależnie od konkretnego wędziska kończy się nawet na 35 gramach. Wędki te służą do spinningowania za pomocą różnego rodzaju przynęt tj. małymi i średnimi. Kije te świetnie sprawdzą się, gdy chcesz łowić na gumy, obrotówki, woblery, jerki czy blachy. Doskonale spiszą się również przy łowieniu okoni, boleni czy sandaczy.

Wedka Savage Gear Na Szczupaka Ranking Ktora Najlepsza Ceny Sklep Wedkarski

Wędki Savage Gear Seria Shore Game

Jeśli chodzi o wędkarzy łowiących na spinning szczupaki z brzegu (ale nie tylko szczupaki, bo wędki te idealnie sprawdzą się przy łowieniu boleni, sandaczy czy troci), to bardzo interesujący kij na szczupaka, który mamy w ofercie Red Pike, to model Shore Game.

W Skandynawii wędziska te upodobali sobie zwłaszcza ci wędkarze, którzy łowią szczupaki w szkierach z morskiego brzegu, a w Niemczech na Rugii. W Polsce wędki te spodobały się zwłaszcza tym wędkarzom, którzy łowią na spinning nad jeziorami ze wszelkiego rodzaju kładek, pomostów, a także łowcy rzecznych potworów, na które polują nad np. Odrą, Wartą, Wisłą, Bugiem, Biebrzą, Sanem czy Narwią.

Ciężar wyrzutu jeśli chodzi o ten kij zaczyna się już od 7 gram, a kończy na 60 i długoś od 274 cm. Mamy tu więc szeroki wachlarz wędzisk zarówno w wersji SG2, jak i SG4, które pozwalają bardzo daleko rzucać wszelkiego rodzaju przynętami spinningowymi.

Wedka Na Szczupaka Casting Cast Castingowa Savage Gear Opinie

Polecany spinning na szczupaki

Oczywiście powiniśmy pamiętać, że Savage Gear ma też w swojej ofercie inne wędki do poławiania szczupaków. Należy w tym miejscu wspomnieć, że np. wędka castingowa SG2 Crank & Vib Specialist Trigger, czy cast SG 2 Jerk Specialist Trigger, to również doskonałe wędki na szczupaka, które w swojej ofercie ma ta skandynawska renomowana wędkarska firma, której produkty sprzedajemy w sklepie wędkarskim Red Pike.

Najszybszy Sklep Wędkarski w Polsce

Wędki do łowienia szczupaków Westin

Firma Westin jeszcze kilka lat temu była mało znaną wędkarską marką w naszym kraju. Rok 2021 przyniósł nam wiele nowości i premier wędek na spinning, ale także i casting, które mamy w naszej ofercie. Dzięki temu, że sklep wędkarski Red Pike jest flagowym sklepem tej marki, mieliśmy możliwość całkiem niedawno przetestować wędki spinningowe i castingowej tej firmy na Jeziorze Czorsztyńskim. Więcej na ten temat dowiesz się z TEGO artykułu.

Oczywiście nie testowaliśmy tylko i wyłącznie wędek na szczupaka. W naszych rękach znalazły się też kije sandaczowe czy okoniowe, ale dziś skupiamy się jednak tylko na kijach szczupakowych.

Klub Red Pike-Internetowy Sklep Wędkarski Online

Jakie modele wędek firmy Westin są polecane na szczupaka?

W naszej ofercie znajdziesz kija Westin zarówno krótsze, jak i dłuższe - w zależności od upodobań i potrzeb. Każdy z nich sprawdzi się podczas długiego wyrzutu przynęt, których ciężar może oscylować między 5 a nawet 300 gram, na które będziesz łowić krokodyle na spin czy casting. Jaką więc wędkę z oferty marki wędkarskiej Westin polecamy na szczupaki? Wybór jest spory!

Wedka Westin Na Szczupaka Ranking 2021 Ktora Najlepsza Oferta Red Pike

Wędka spinnngowa na szczupaka seria W3 Spin & W3 2nd

Wędka na spinning serii W3 Spin oraz 2nd, to w ofercie ww. producenta modele flagowe. Sprzęt ten to absolutne "must have" dla tych z Was, którzy chcą kupić szczupakowy kij za rozsądne pieniądze, w bardzo dobrej relacji ceny do jakości.

W serii W3 znajdziesz zarówno wędkę w której ciężar wyrzutu oscyluje w granicy 10-40 gram (bo takich przynęt najlepiej używać tego modelu), jak i większej, a także wędki których długość oscyluje od do nawet 300 cm. Najbardziej popularne długość i dla tego modelu, którą możemy znaleźć w naszej ofercie to 240 - 260 cm. To najbardziej uniwersalna długość szczupakowego kija w ofercie Westin.

Wędka spinningowa na szczupaki seria PowerTeez

Kolejny model który pozwoli Ci cieszyć się w trakcie holu dużego szczupaka, to popularne wędki od Westina, czyli Powet Teez. Tutaj możemy mieć np. kij o gramaturze 21-70 gram i długość 250 cm, jak i 270 cm. Dzięki takiej długości będzie nam się świetnie łowić w naprawdę wielu miejscówkach np. jeziorach czy rzekach. Chcąc wybrać ten model dostajemy narzędzie, dzięki któremu będziemy mogli wykonywać naprawdę długie rzuty. Te wędki potrafią naprawdę wiele. Nigdy nas nie zawiodły!

Konkurs wędkarski Grube Branie

Wędka spinningowa i castingowa Powercast i Powercast -T

Modele Powercast i Power-T, to kij koło którego nie możemy przejść obojętnie, to na przykład wędka typu spinning, jak i druga przygotowana pod tych z wędkarzy, którzy lubią prowadzić swoje przynęty i łowić ryby przy zastosowania castingu.

Przynęty używane w tych modelach powinny zaczynać się od 20 gram, a górne CW w tych modelach to nawet 130 gram. Ryby, które łowi się tą wędką to z reguły metrówki. Na takie właśnie okazy został przygotowany ten model.

Popularna pośród łowców krokodyli długość tych wędek na spinning to długości między 250, a 270 cm. Akcja kija jest głęboka, walka emocjonująca, a łowienie na nią to prawdziwa przyjemność. Co będziemy Wam jednak opowiadali. Najlepiej przekonaj się sam. Jeśli szukasz odpowiedniego spinningu na grube okazy esoxów, to ta wędka pozwoli Ci czerpać pełną satysfakcje z posiadanego przez Ciebie sprzętu.

Wędka spinningowa Westin W3 Powershad i Powerlure

Kolejne świetne wędki na spinning z oferty Westin, które jeśli Twoim celem jest szczupak powinieneś wziąć pod uwagę, to modele Powershad i Powerlure. Załóżmy, że wybieramy się do sklepu wędkarskiego i zastanawiamy się, jak za dobre pieniądze kupić przyzwoity kij do poławiania krokodyli na gumy, błystki, woblery, koguty czy jerki. Chcemy mieć kij uniwersalny, na różne łowiska, kij jak my to mówimy "na lata". Jaka może być odpowiedź na taką potrzebę?

Bez wątpienia trzeba tu pochylić się nad modelami Powershad i Powerlure. To wędki o długość od 240 do 270 cm, które pozwolą Ci (w zależności od modelu jaki wybieramy) obsłużyć i zaprezentować pod szczupak owy nos mnóstwo spinningowych przynęt, jakie szczupak zdoła zaatakować. Jest więc w czym wybrać!

Wędkarski rynek jest pełen wielu dobrych wędek na szczupaka, jednak wędki Westin (w tej półce cenowej) to chyba w tej chwili numer 1 w Europie w 2021 roku.

Wędkarski kalendarz brań - lipiec 2021

 

Wędka spinningowa na szczupaka Westin - pozostałe modele

Wybierając się nad wodę gdzie łowimy zębacze mamy do dyspozycji również modele wędek Finesse Crank i Crank-T do wędkowania vertykalnego na gumy. Testowaliśmy je całkiem niedawno podczas wspólnego wędkowania na Jeziorze Czorsztyńskim. Więcej dowiesz się z TEGO artykułu. Ten vertykalny kij na szczupaki ma odpowiednie parametry również do poławiania sandaczy czy okoni.

Wart polecenia jest model Monsterctick i Monsterstick-T, które to wędki służą do typowego poławiania na Big Game. Ciężar przynęt, które można tu zastosować używając tego sprzętu, to nawet 300 gram. A takie duży szczupak lubi najbardziej.

Wszystkie wędki spinningowe, jak i castingowe Westin, znajdziesz TUTAJ lub klikając banner poniżej.

Wedka Castingowa Kastingowa Cast Na Szczupaka Westin Opinie Ranking 2021

Wędka spinningowa na szczupaka Abu Garcia

Przynęty, wędki czy sprzętu wędkarskiego marki Abu Garcia nie trzeba nikomu prezentować. Od wielu lat uwagę miłośników łowienia ryb na wędkę przykuwają świetne wędziska castingowe i na spinning tej marki, na którą z powodzeniem wędkarze często łowią prawdziwe okazy dużych ryb.

Mass Beat II - świetna wędka spinningowa nie tylko na esoxy

Jeśli szukasz sprzętu do łowienia szczupaka na gumy, to seria Mass Beat jest stworzona dla Ciebie. Jest to kij o doskonałej szybkiej akcji, którego długość może zaczynać się od długości 200 cm i kończyć na ponad 259 cm. Chyba nie znamy wędkarza (albo nie znamy ich zbyt wielu), który często wybiera się na łowieniu drapieżników, który nie chciałby mieć takiego kija w swojej kolekcji. Jeśli zależy Ci na świetnym kiju o do wędkowania przynętami różnych rozmiarów i lubisz łowić ryby, to serię Mass Beat polecamy w ciemno.

Najlepsza Wedka Na Szczupaka Abu Garcia Ktora Polecana FWA Opinie Ranking 2021 Cena

Wędka Abu Garcia Combo Revo X - Mega Broń Na Szczupaka

Ciekawym rozwiązaniem jest propozycja zestawów spinningowych i castingowych, które firma Abu Garcia wypuściła jakiś czas temu na rynek. W ofercie naszego sklepu wędkarskiego znajdziesz spin i cast w zestawie z kołowrotkiem spinningowym czy multiplikatorem.

Porządne wykonanie i świetna relacja ceny do jakości kija i młynka sprawia, że są to doskonałe zestawy do poławiania szczupaków m.in. na gumy. Pozwoli Ci to łowić różnych warunkach i łowiskach.

Warto dodać, że występują one w limitowanej ilości i oryginalnej kolorystyce sprzętu, jaka można dopasować pod swoje upodobania, jak i łowiska.

Wędka na szczupaki Dragon - dobre przełożenie ceny do jakości

Jeśli szukasz odpowiedniego wędziska do poławiania szczupaków i szukasz sprzętu polskiej marki wędkarskiej, to chyba nikt nie przejdzie obojętnie obok oferty firmy Dragon. W naszym sklepie znajdziesz kije różnych rozmiarów i modeli, które warto wybrać i kupić wybierając się na szczupaka.

Wedki Dragon Na Szczupaka Ranking 2021 Ktora Najlepsza Opinie

Do najpopularniejszych i najbardziej wartych polecenia wędek Dragon, należy zaliczyć tanią i niezawodną serię EXCITE, od której swoją przygodę ze spinningiem czy łowieniem na gumy zaczyna bardzo wielu z Was.

Inna seria firmy wędkarskiej Dragon, jaka cieszy się uznaniem wielu miłośników poławiania ryb drapieżnych, to X-Treme, która od długiego czasu cieszy się wielkim powodzeniem każdego wędkarza. Zbyt wielu z nich nie wie jednak, że jest to również super kijek do łowienia sandaczy czy okoni na gumy. O boleniach nie wspominając.

Wędka Na Szczupaka DAM / EFFZETT

O ile miłośnicy okoni świetnie znają serię Microflex, o tyle już nie wszyscy łowcy szczupaka mieli w ręki serię Nanoflex, która przeznaczona jest do łowienia zębaczy. Legendą jest film na którym widać, jak wędka Nanoflex podnosi skrzynkę z butelkami. Film jest stary, ale technologia wcale się nie starzeje. Wręcz przeciwnie. Jest to jedna z najstarszych produkowanych serii spinningowych na świecie.

Co mówi nam ten film? Jak cholernie mocny jest ten sprzęt i jaką pewność holu dużego okazu daje nam podczas łowienia szczupaka, sandacza czy dużego bolenia.

Wedka Spinningowa Castingowa DAM opinie Cena Ranking Wedek Na Szczupaka 2021 Red Pike

Wędka DAM Cult-X - świetna broń na szczupaka

Warto też zwrócić uwagę na model Cult-X. Wędka ta służy do połowów na różne przynęty gumowe, jak i woblery, błystki czy cykady. Długość w tym modelu również jest szeroka, bo przebierać i wybierać w długość mamy możliwości pomiędzy wędziskiem długości 210 cm czy 270 cm. Wybór jest więc szeroki.

Wędka DAM Yagi Classic Spin - wędka na szczupaki dla początkujących

Jeśli planujesz zakup swojej pierwszej wędki na grube krokodyle i masz ograniczony budżet, to polecamy Ci model Yagi. Sprawdzony i polecany przez wielu bardzo dobry model wędki na szczupaka. Na początek nie trzeba kupować nic innego, żeby cieszyć się z wędkowania i holu dużego okazu np. łowiąc na spinning na gumy.

Wędka spinningowa Berkley

Na koniec nie można zapomnieć o wędziskach na szczupaka z Berkley. Ta amerykańska marka od lat słynie ze świetnego modelu E-Motion (zarwno jako spin jak i cast). W tym roku pojawiła się seria URBN dedykowana miłośnikom street fishingu.

Wędki tej marki oznaczają się bardzo dobrym wykonaniem i ciekawym wykończeniem kolorystycznym. Dla wielu wędkarzy Berkley to najbardziej zaufana marka wędkarska produkująca nie tylko wędki, ale także przynęty, plecionki czy akcesoria oraz torby wędkarskie. 

 

Berkley E-motion Opinie Cena Wedka Na Szczupaka FWA Ranking 2021 Red Pike Najlepsze Wedki Na Szczupaki

 

Pamiętaj, że jesteśmy do Twojej dyspozycji:

  • od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 18.00
  • możesz do nas zadzwonić: 739 201 201
  • możesz też do nas napisać: pomoc@redpike.pl
  • a także skontaktować się Messengerem kliknij TUTAJ lub WhatsApp KLIKNIJ 

Jeśli skontaktujesz się z nami w godzinach, w których nie pracujemy, albo w weekend, to... Nie przejmuj się. Zostaw swój numer telefonu, adres e-mail lub po prostu napisz wiadomość.

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to tylko możliwe. Zapraszamy

Nie znasz naszego sklepu? Chcesz poznać opinie na nasz temat?

  • zobacz co sądzą o Red Pike nasi dotychczasowi Klienci wędkarze - KLIKNIJ
  • szukasz informacji ile kosztuje przesyłka za produkty - ZOBACZ
  • szukasz informacji o dodatkowych rabatach i programie lojalnościowym - ZOBACZ
  • chcesz zobaczyć jakimi okazami chwalą się nasi klienci wędkarze - SPRAWDŹ

Poniżej znajdziesz również kilka wybranych przez nas produktów, które warto wziąć pod uwagę. Sprawdź :)

Jak Wybrac Prezent Dla Wedkarza Rybaka Pomoc Doradztwo Internetowy Sklep Wedkarski Darmowa Wysylka

 

 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Informacje o przechowywaniu danych zgodnie z RODO znajdziesz w naszej polityce prywatności
Zamknij
pixel