Najskuteczniejsze Przynęty Na Duże Sandacze

2020-05-28
Najskuteczniejsze Przynęty Na Duże Sandacze

Dla wielu wędkarzy sezon spinningowy zaczyna się w maju. Kiedy większość moich kolegów ugania się za szczupakami, to ja nadal łowię pstrągi na muchę. No, czasami wyskoczę z lekkim spinningiem na bolka. Na Esoxy poluję dopiero jesienią.

Bo jest jeden taki drapieżnik, na którego spotkanie czekam z utęsknieniem. Oczywiście chodzi o sandacza, który dla mnie (podkreślę dla mnie), jest najbardziej poszukiwaną rybą, jaką łowię na spinning. Dlatego dziś podzielę się z Wami moimi przemyśleniami i patentami na łowienie grubych sandaczy. 

Jakie przynęty są według mnie najlepsze na sandacze? Które są dla mnie najskuteczniejsze? Dziś uchylę przez Wami rąbek mojej sandaczowej tajemnicy. A że sandaczy w swoim życiu złowiłem mnóstwo, więc nie jest to jedynie teoria, która nie została poparta licznymi dowodami. Jest wręcz przeciwnie, czego dowodem może być choćby tytułowe zdjęcie :)

Keitech Przynęty Gumowe Red Pike Sklep Online Internet

Przynętą, którą jako pierwszą zakładam na agrafkę, jest zawsze Keitech, którego niektórzy pieszczotliwie zwą "Kajtkiem". Tą kultową sandaczową gumę zbroję główką o rozmiarze 4/0 (dotyczy Keitech 4), której gramaturę uzależniam od miejsca gdzie łowię, czyli w moim przypadku najczęściej jest to waga od 6 do 15 gram. Rzadziej łowię na Keitechy ciężej. 

Na czym polega fenomen tej przynęty? Nie wiem. Niektórzy mówią, że jest zrobiona z mączki rybnej, stąd do legendy przeszedł już jej legendarny zapach, a dla niektórych smrodek. Dlatego właśnie przynęta spinningowa Keitech jest tak skuteczna na sandacza i okonia. Chociaż ma też wady. Na pewno jej minusem jest trwałość. Po spotkaniu z zębami szczupaka, czy po przeoraniu nią kamienistego dna rzeki często Keitech nadaje się po prostu do wyrzucenia. Choć znam takich, którzy próbują ją lutować i sklejać. 

Naszą ofertę gum Keitech (niestety, w chwili obecnej niewielką, bo czekamy na dostawę) znajdziesz po kliknięciu w powyższe zdjęcie. 

Dragon Przynęty Wędki Akcesoria Przypony Plecionka Red Pike Sklep Wędkarski

Jeśli sandacze nie wykazują zainteresowania gumami Keitech, to na drugi rzut idzie Lunatic Dragona. Dlaczego akurat ta sandaczowa przynęta spinningowa jest według mnie warta uwagi? Bo ma oryginalny kształt, a przez to 'magicznie' pracuje w wodzie. Dzieje się to dzięki wypustkom, które ma na grzbiecie, a dzięki którym można tą sandaczową przynętę wprowadzić w specyficzne drgania, które wabią duże okazy ryb.  

Zresztą nie tylko sandacz lubi Lunatica. Moim zdaniem to świetna guma także na szczupaka i okonia. Zdarzyło mi się również złapać na nią bolenia i klenia. Generalnie Dragon robi naprawdę świetne gumowe przynęty na drapieżniki, które po prostu trzeba mieć w swoim wędkarskim pudełku. 

Sprzęt Dragona (nie tylko przynęty), jaki mamy w ofercie internetowego sklepu wędkarskiego Red Pike, znajdziesz klikając w powyższy banner

Berkley Wędki Przynęty Na Sandacze Odra Wrocław Szczecin Dworzec Regalica Najlepsze Modele Kolory

Przynęta, którą miałem już w tym roku przyjemność przetestować podczas łowienia szczupaków i okoni, jest nowością na rynku, a chodzi o gumę Berkley Sneakshad. Przynęta ta będzie idealną propozycją dla osób, które mają zamiar łowić sandacze w rzekach typu Wisła, Odra, Warta, Narew, Bug czy Rega. Sprawdzając jej skuteczność w czasie poszukiwania innych niż sandacz drapieżników sądzę, że będzie to prawdziwy killer tegorocznego sezonu spinningowego i castingowego. 

Warto dodać, że w ofercie Red Pike znajdziecie również nowe kolory innej świetnej sandaczowej gumy z firmy Berkley tj. Hollow Belly, którą warto dorzucić do swojego sandaczowego pudełka.

Sprzęt firmy Berkley tj. przynęty, wędki i akcesoria, fluorocarbon, pleciona, które mamy w ofercie sklepu spinningowego Red Pajk możesz zobaczyć klikając w powyższy banner. 

Westin Przynęty Wędki Sprzęt Wędkarski Akcesoria Red Pike Spinning Casting

Firmy wędkarskiej Westin nie trzeba chyba nikomu prezentować. Chyba każdy wędkarz, który jest fanem spinningu i castingu miał do czynienia choćby z przynętami z Westina. Dla mnie kultową już i mega skuteczną gumą, która musi znaleźć się w pudełku wędkarskim każdego, kto jedzie na sandacze (i to bez względu na porę roku), jest Shadteez Slim.

Moim zdaniem żadna inna przynęta dostępna na rynku nie imituje tak doskonale uklei, jak Westin Shadteez Slim. Szczególnie skuteczny na sandacza jest kolor Headlight, w którym to znajdziemy wiele innych rodzajów przynęt, które ten skandynawski producent sprzętu wędkarskiego ma w swojej ofercie. Mam na myśli np. modele Megateez, Glidebait, BullTeez czy HypoTeez. Każdy z nich jest wart polecenia podczas połowu sandaczy na spining lub kasting. 

Najszybszy Sklep Wędkarski w Polsce

Jeśli chodzi o tą konkretną gumę na sandacza tj. Shadtez, to polecam prowadzić ją w dwojaki sposób. Na ciężko, szurając nią po dnie i kamieniach, a do tego używając cięższych główek tj. 17-30 gram, a także lekko, prowadząc przynętę "w pół wody", zbrojąc ją lżej tj. główkami 5-12 gramowymi. 

Ten drugi sposób łowienia sandaczy na spinning, sprawdzi się podczas czerwcowych burzowych i parnych wieczorów, kiedy sandacze wychodzą pod powierzchnię wody w poszukiwaniu uklei. Łowiąc w ten sposób biorę często do ręki kij castingowy, który moim zdaniem idealnie nadaje się do letnich i wakacyjnych pogoni za sandaczem. 

Sprzęt, wędki, przynęty i akcesoria firmy Westin, które mamy w asortymencie naszego wędkarskiego sklepu internetowego, znajdziesz klikając w powyższy link. 

Koguty Spinmad Red Pike Hand Made Na Sandacze Okonie Szczupak Okoń Sandacz

Tak naprawdę niewiele osób wie, że koguty zostały wymyślone w Polsce, a konkretnie na Śląsku. Tamtejsi wędkarze testowali je najpierw na śląskich zbiornikach zaporowych typu Turawa czy Rybnik, zanim okazało się, że kogut to super przynęta spinningowa również w rzekach czy jeziorach. A do tego nie tylko jest ona skuteczna przy łowieniu sandacza, ale również odpowiednio prowadzona może skusić do ataku np. szczupaka, okonia, bolenia, klenia, jazia czy pstrąga. 

Pozostańmy jednak przy łowieniu sandaczy na koguty. Jak to robić? Kogut został stworzony jako imitacja raka, a jak wiemy, raków jest w Polskich wodach coraz więcej, bo te są po prostu coraz czystsze. Pamiętam, jak kilka lat temu nagle raki pojawiły się w Odrze. W tym samym czasie zacząłem testować łowienie sandaczy na koguty. Okazało się, że te przynęty spinningowe rewelacyjnie sprawdzają się podczas polowania na mętnookiego. Sandacze po prostu przepadają za rakami. To dla nich prawdziwy rarytas. 

Ważnym elementem łowienia sandaczy na kogut jest sposób prowadzenia. Na początku sandaczowego sezonu koguty należy prowadzić bardzo, ale to bardzo agresywnie. Agresja! Agresja! I jeszcze raz Agresja! Dlatego bardzo lubię łowić sandacze na casting, gdyż kij ten pozwala wyczyniać z kogutami cuda, które zwiększają skuteczność łowienia tych drapieżników. 

Koguty Spinmad, a także wirujace ogonki i cykady, które również są świetnymi przynętami na sandały, okonie czy szczupaki, znajdziesz klikając w powyższe zdjęcie. 

Sandacz na casting Jerki Najlepsze Przynęty Na Turawę Zbiorniki Zaporowe Mietków Odra Rybnik

Czy łowiliście kiedyś sandacze na jerki? Pewnie wielu z Was nie. A to błąd, bo jest to może nieoczywista, ale niezwykle skuteczna przynęta spinningowa na duże sandacze. Moim zdaniem sprawdza się zwłaszcza w tych miejscach, w których sandacz siedzi na pełnych kamieni i skał płyciznach. Świetnym przykładem takiego sandaczowego łowiska, jest choćby moja ukochana Turawa.

Pamiętam, kiedy w zeszłym roku wybrałem się nad wyżej wymieniony zbiornik zaporowy na czerwcowego sandacza. Gumy wszelkiej maści, woblery, koguty czy nawet błystki obrotowe i wahadłówki nie zdawały egzaminu. Na innych łodziach też była bryndza. W podbierakach lądowały pojedyncze, a do tego małe ryby. Wodę odczarował jerk Strike Pro, który po kilku rzutach "wyjął" z wody dwie fajne ryby. Każda z nich miała między 65, a 80 centymetrów. Innym razem spinningując na Odrze sandacz agresywnie żerował przy powierzchni wody polując na drobnicę, ale nie chciał brać absolutnie na nic. I znowu z pomocą przyszedł jerk z firmy Westin, który prowadzony w pół wody skusił do ataku blisko 80 centymetrowego sandała. Kolega, który łowił razem ze mną widząc co się dzieje znalazł w pudełku jerka z firmy Salmo i po chwili również złowił dorodną sztukę.

Jerki sandaczowe takich firm jak Salmo, Westin, Abu czy Strike Pro, dedykowane nie tylko sandaczowi, ale również i innym gatunkom drapieżników jak szczupak czy okoń, możesz znaleźć w ofercie sklepu Red Pike, a zobaczysz je klikając w powyższy link. 


Woblery Wobki Hand Made Red Pike Na Sandacza Sandacze Ceny Siek Hunter Dorado

Kiedy nastawiam się na sandacze, to wobler jest dla mnie przynętą ostatniego wyboru. Nie oznacza to, że jest to nieskuteczny rodzaj przynęty sandaczowej na sandacza. Wręcz przeciwnie. W wielu sytuacjach woblery z Dorado model Invider czy Classic, kultowe wobki od Andrzeja Lipińskiego, czy niezawodne Sieki, potrafią zdziałać cuda. 

Jednak ja sięgam po nie w ostateczności, gdyż po prostu lubię łowić sandacze ciężej, na gumy, koguty czy jerki, a woblery zostawiam sobie na koniec, kiedy po wieluset rzutach mam już trochę zmęczone ręce. Przy okazji próbując łowić sandacze na woblery często moja przynęta spinningowa spotyka się z boleniem albo szczupakiem. Nie powiem, to również bywa miłe :)

Są jednak sytuacje, kiedy na sandacze wybieram się tylko z woblerami. Wówczas do mojego pudełka wędkarskiego wkładam nie tylko ww. modele, ale przede wszystkim Salmo Minnow. O jaką sytuację chodzi? O nocne łowienie sandałów na płytkich przelewach główek rzek typu Odra, Wisła czy Warta. W takim wypadku wobler jest po prostu niezbędny i nie ma wówczas lepszej przynęty na sandacza jak porządny wobler. 

Naszą ofertę woblerów sandaczowych, które kupisz w sklepie wędkarskim Red Pike, możesz zobaczyć klikając w powyższe zdjęcie. 

Przynęty Na Sandacza Na Odrę Nowosci Wedkarskie Red Pike Sklep Wedkarski Berkley Kanalgratis Abu Fox Siek Hunter Westin

Tegoroczny sezon sandaczowy zaczynamy 1 czerwca. Szykujemy sporo sandaczowych wypraw. Będziemy łowić również w nocy. Dlaczego śledźcie nas na Fan Page Red Pike gdzie zobaczycie wiele złowionych przez nas pięknych sandaczy. Przykładem może być choćby sandacz powyżej, który chociaż niewielki, to sprawił nam wielką radość na początek sezonu 2020.

Pamiętaj, że jesteśmy do Twojej dyspozycji:

  • od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 18.00
  • możesz do nas zadzwonić: 739 201 201
  • możesz też do nas napisać: pomoc@redpike.pl
  • a także skontaktować się Messengerem kliknij TUTAJ lub WhatsApp KLIKNIJ 

Jeśli skontaktujesz się z nami w godzinach, w których nie pracujemy, albo w weekend, to... Nie przejmuj się. Zostaw swój numer telefonu, adres e-mail lub po prostu napisz wiadomość.

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak będzie to tylko możliwe. Zapraszamy

Nie znasz naszego sklepu? Chcesz poznać opinie na nasz temat?

  • zobacz co sądzą o Red Pike nasi dotychczasowi Klienci wędkarze - KLIKNIJ
  • szukasz informacji ile kosztuje przesyłka za produkty - ZOBACZ
  • szukasz informacji o dodatkowych rabatach i programie lojalnościowym - ZOBACZ
  • chcesz zobaczyć jakimi okazami chwalą się nasi klienci wędkarze - SPRAWDŹ

Poniżej znajdziesz również kilka wybranych przez nas produktów, które warto wziąć pod uwagę. Sprawdź :)

Jak Wybrac Prezent Dla Wedkarza Rybaka Pomoc Doradztwo Internetowy Sklep Wedkarski Darmowa Wysylka

 

 

 

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Informacje o przechowywaniu danych zgodnie z RODO znajdziesz w naszej polityce prywatności
Zamknij
pixel